Současnost

(AKTUALIZOVÁNO 11-2010) Krásné Březno je městskou částí městského obvodu Neštěmice města Ústí nad Labem. Leží na levém břehu řeky Labe, cca 3 km na východ od centra města. Žije zde asi 15 000 obyvatel. V části Krásné Březno se nachází ZOO, pivovar, katastrální úřad, restaurace, bowling, hotely, zámek Krásné Březno nebo národní kulturní památka kostel svatého Floriána.
Čtvrti, která by se mohla stát druhým centrem, se obyvatelé Ústí nad Labem zatím vyhýbají. Staré, velmi často nevyužívané průmyslové dědictví, stavební dvory, podvyužívané areály zajímají především drobné živnostníky a nevítané návštěvníky. Přitom tato lokalita přímo vybízí k rozmanitému využití. V oblasti sídlí řada velmi úspěšných ústeckých firem.
Krásné Březno má výborné podmínky pro podnikání. Dopravní dostupnost, přístaviště a blízkost městského centra jsou bezesporu velkým lákadlem. Nepříjemné prostředí ale často odradí zájemce o podnikání i bydlení. Cílem revitalizace je tedy zlepšení prostředí na přátelské, podnikatelské, čisté a zelené. A samozřejmě změna vnímání tohoto prostoru. Za jednu z nejatraktivnějších příležitostí, které je třeba využít je poloha Krásného Března na břehu Labe. Ne pouze pro podnikání, ale i pro přitažlivé bydlení a vodní rekreaci.

soucasnost

soucasnost

soucasnost

soucasnost

soucasnost

Dřívější přirozené dominanty Krásného Března, zámek a kostel, dlouho chátraly. Avšak 29. dubna 2008 zařadila vláda ČR na prestižní seznam národních kulturních památek kostel svatého Floriána. Kostel tvoří historicky cenný areál se zámkem, kam se po jeho opravě přestěhují ústečtí památkáři z pronajaté budovy v centru krajského města.

Kostel sv. Floriána v Krásném Březně - původně zámecká kaple postavená v letech 1601 až 1603 představuje jedinečný příklad tzv. saské renesance, podporované šlechtici luterského vyznání. Význam stavby z hlediska výtvarného umění přesahuje území ČR.

Aktuálně probíhá obnova kostela i objektu zámku. Přiložené fotografie byly pořízeny dne 18. 10. 2010.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

Více informací najdete na http://www.npu.cz/